Blogomról dióhéjban

Blogom tartalma az aneszteziológia, intenzív terápia, és mindaz, ami egészséggel, egészségmegőrzéssel kapcsolatos. Első sorban egy friss internetes rendelkezés miatt indítom útjára: 2015 április 21-től a Google hivatalos közleménye szerint a mobilbarát weboldalak kifejezett előnyt fognak élvezni a Google rangsorolásban, vagyis a weboldal láthatóságában. Nem szeretném, ha 2009 óta létező orvosi, egészségügyi honlapom láthatatlanná válna. A gportalos honlapoknak sajnos komoly esélye van erre, ugyanis nem alakíthatók mobilbaráttá, bárhogy is igyekeznék.
Alábbi blogom első sorban egy címlista és linkgyűjtemény, amely átirányít meglévő weboldalamra, értékes cikkeimre. Ezek nagy része blog formában nem lenne sem élvezhető, sem érthető. Értékes ábra anyagának nagy részét magam készítettem, szerteágazó tartalma a blogon engedélyezett 10 oldalba aligha férne be.
Hogyan találod meg a téged érdeklő tartalmakat?
Blogom tartalmát témakörök szerint oldalakra bomtom, itt megtalálod azokat a címeket, amelyek közül kiválaszthatod, mi érdekel.
Szeretettel várom mindazokat, akik műtétre készülnek, mindazokat, akik szoronganak kórházi kezelésük miatt. Eredeti honlapomon fórumlehetőség áll rendelkezésedre, ahol kérdezhetsz, igyekszem aggályaidra, kérdéseidre érthető formában válaszolni.

2015. április 8., szerda

Az altatás fajtái a lélegeztetés módja szerint - Laryngealis maszk (LAMA)

- Altatás Laryngealis maszkkal.
Azokhoz a műtétekhez alkalmas, ahol csupán fájdalommentességet és alvást akarunk elérni, azonban maga a műtét nem igényel izomlazítást. Viszonylag hosszabb műtétekhez is jó. Az alkalmazott speciális eszköz a gégebemenetre jól illeszkedik, gégén elhelyezkedő mandzsettáját az eszközön megadott mennyiségű levegővel fújjuk fel, ezáltal rögzítve azt, és tömítve a befújni kívánt lélegeztető keverék útját. Bizonyos mértékig védelmet nyújt a félrenyelés ellen, a beteg az eszköz segítségével jól lélegeztethető, ám a lehetőségek korlátozottak. Nem véd félrenyelés ellen olyan esetekben, ahol például a beteget hasra kell fordítanunk az elvégezni kívánt beavatkozáshoz, és nem véd akkor sem, ha viszonylag nagyobb (20 vízcentimétert meghaladó) nyomásokkal kell lélegeztetnünk betegünket - tüdőbetegek anesztéziájában például nem javasolt alkalmazni -. Ugyancsak nem nyújt védelmet akkor, ha a betegnél hányás léphet fel, ezért ritkán alkalmazzuk hasi sebészeti beavatkozásoknál, és soha az ún. akut hasi katasztrófák műtétjeinél.
Főként alsó végtagi műtétek és urológiai, nőgyógyászati (kismedencei) beavatkozások anesztéziájában hasznos, ezekre a műtétekre többlet veszélyek nélkül alkalmazható.
Speciális formáját ma már a hasi sebészetben is alkalmasnak tartják az anesztéziára, azonban, mivel az eszköz (Pro-seal laryngeal maszk) viszonylag drága, ez mind a mai napig korlátokat szab alkalmazhatóságának.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése