Blogomról dióhéjban

Blogom tartalma az aneszteziológia, intenzív terápia, és mindaz, ami egészséggel, egészségmegőrzéssel kapcsolatos. Első sorban egy friss internetes rendelkezés miatt indítom útjára: 2015 április 21-től a Google hivatalos közleménye szerint a mobilbarát weboldalak kifejezett előnyt fognak élvezni a Google rangsorolásban, vagyis a weboldal láthatóságában. Nem szeretném, ha 2009 óta létező orvosi, egészségügyi honlapom láthatatlanná válna. A gportalos honlapoknak sajnos komoly esélye van erre, ugyanis nem alakíthatók mobilbaráttá, bárhogy is igyekeznék.
Alábbi blogom első sorban egy címlista és linkgyűjtemény, amely átirányít meglévő weboldalamra, értékes cikkeimre. Ezek nagy része blog formában nem lenne sem élvezhető, sem érthető. Értékes ábra anyagának nagy részét magam készítettem, szerteágazó tartalma a blogon engedélyezett 10 oldalba aligha férne be.
Hogyan találod meg a téged érdeklő tartalmakat?
Blogom tartalmát témakörök szerint oldalakra bomtom, itt megtalálod azokat a címeket, amelyek közül kiválaszthatod, mi érdekel.
Szeretettel várom mindazokat, akik műtétre készülnek, mindazokat, akik szoronganak kórházi kezelésük miatt. Eredeti honlapomon fórumlehetőség áll rendelkezésedre, ahol kérdezhetsz, igyekszem aggályaidra, kérdéseidre érthető formában válaszolni.

Aneszteziológia

Hogyan készülj tervezett műtétre? - eredeti cikkem a Harmónia honlapon olvasható. Folyamatosan dolgozom azon, hogy blogomra, kissé kibővített formában áttelepítsem.



  • Hogyan készülj tervezett műtétre 1. - Kivizsgálás
  • Hogyan készülj tervezett műtétre 2. - Közvetlen műtét előtt

  • Altatás - narcosis (általános anesztézia)
    Általános anesztézia gyógyszerei és az altatás veszélyei
                       Nincs "kis" altatás, altatás van, annak minden szövődmény-lehetőségével együtt.
    Altatás fajtái a lélegeztetés módja szerint - rövid maszkos narcosis
    Az altatás fajtái a lélegeztetés módja szerint - Laryngealis maszk (LAMA)
    ITN (Intratrachealis narcosis) - klasszikus mélyaltatás

    Miért javasoljuk a hosszabb műtéteknél inkább az érzéstelenítéseket az altatás helyett?
    Regionális anesztéziák
    A regionalis, vagyis egy testtájékra kiterjedő érzéstelenítési módszereknek számtalan formája van. legismertebbek ezek közül a gerincközeli érzéstelenítések (spinalis és epiduralis anesztézia), ám számtalan egyéb módszert is ismerünk, és alkalmazunk. Ezekről tudhatsz meg néhány dolgot dióhéjban.
    Amit a gerinc közeli érzéstelenítésekről (laikus szemmel) tudni érdemes
    Mi a különbség spinalis és epiduralis anesztézia között? Miért szeretjük mi, aneszteziológusok ezeket a módszereket, és miért jó a betegeknek? Néhány tévhit és ezek cáfolata.
    Spinalis (intraduralis) anesztézia
    Amit a mindennapok műtétjeinél általában alkalmazunk.
    Epiduralis (periduralis) anesztézia
    Néhány speciális terület anesztéziája, mint például a szülészet, az alsó végtagi érszűkületek, a hasnyálmirigy gyulladás. Műtőben csak ritkán, és speciális indikációval használjuk, ennek oka, hogy hatásának beállása 20-30 perc, amely időveszteség a mai betegforgalom és műtéti szám mellett szinte luxus. Idős, sok szervrendszerre kiterjedő betegségekkel rendelkező betegeink esetében azonban ez a luxus megengedhető.

    Nincsenek megjegyzések:

    Megjegyzés küldése